Media

melt museum to nowe miejsce w centrum Warszawy, w którym zanurzysz się w immersyjnych doświadczeniach.

melt museum wykracza poza tradycyjne ramy „muzeum”, oferując sensoryczną podróż w świat sztuki nowych mediów, technologii i immersyjnej rozrywki. To przestrzeń, w której rzeczywistość łączy się ze światem wirtualnym oferując jedyne w swoim rodzaju interaktywne doznania, które chłoniesz wszystkimi zmysłami.

Na gości czeka 11 immersyjnych pomieszczeń wypełnionych nowymi technologiami i autorskimi multisensorycznymi instalacjami na powierzchni ponad 600 mkw przy Placu Powstańców 2a.

Pierwsza stała ekspozycja „Visions of AI Future” poświęcona będzie przyszłości relacji człowieka ze sztuczną inteligencją, balansując pomiędzy techno utopią a cyberpunkową wizją w dynamicznej audiowizualnej oprawie.

Za melt museum stoi zespół MELT IMMERSIVE – wielokrotnie nagradzanego studia specjalizującego się w tworzeniu immersyjnych doświadczeń artystycznych oraz komercyjnych dla marek i klientów z całego świata (Disney, Netflix, Mastercard, Samsung, Versace).

Współzałożyciele MELT – Kamila Staszczyszyn i Kuba Matyka to duet twórców i reżyserów doświadczeń, którzy znaleźli się w rankingu NewEurope100 ogłoszonym przez Financial Times jako jedni z najbardziej innowacyjnych twórców i przedsiębiorców w Europie Środkowo-Wschodniej. Zdobyli także 4. miejsce w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie w 2022 roku według Brief.pl.

Interesuje ich zacieranie granicy między światem rzeczywistym i wirtualnym oraz tworzenie wspomnień poprzez projektowanie multimedialnych przeżyć. Łączą te światy w niekonwencjonalny i niespodziewany sposób.

projekty melt immersive:

MELT.AI
( 2022 - ∞ )

melt.ai – to ciągle rozwijający się eksperymentalny projekt artystyczny AI, zrodzony w lecie 2022 roku. Jest odważną podróżą w niezbadane zakątki możliwości generatywnej sztucznej inteligencji. Wykorzystując AI, twórcy wpłynęli na nowe, niewidziane dotąd obszary estetyki wizualnej, tworząc hipnotyzujące i przełomowe produkcje wideo. Seria, pełna innowacji i współtworzenia, ukazuje sztuczną inteligencję jako coś więcej niż narzędzie – jako partnera twórczego. Projekt zyskał uznanie w mediach społecznościowych (144k obserwujących i ponad 25 mln wyświetleń) i został doceniony na arenie międzynarodowej.

MOMENTS @ ATELIER DES LUMIÈRES
( 2020 - 2021 )

MOMENTS to immersyjne, audiowizualne dzieło sztuki, uchwycające ulotną naturę chwil w czasie, inspirowane ruchem impresjonistycznym.

Jest to zmysłowa podróż w głąb abstrakcyjnych, przelotnych momentów, zainspirowana największymi mistrzami świateł i cieni. Relaksujące, medytacyjne dzieło, które zanurza gości w nieustannym strumieniu ruchu i eksplozji cząsteczek i kolorów.

Było wystawiane jako część ekspozycji o impresjonizmie w Atelier des Lumières w Paryżu.

NETFLIX - OPEN YOUR EYES
( 2022 )

MELT IMMERSIVE stworzyło porywającą immersyjną podróż, łącząc umysł, emocje i technologię, współpracując z Hanią Rani, Dobrawą Czocher i NETFLIX przy wprowadzeniu nowego serialu science-fiction Otwórz Oczy.

Dzięki wykorzystaniu interfejsu mózg-komputer (BCI), sygnały neuronowe artystów podczas występu zostały zamienione na animacje 3D w czasie rzeczywistym, łącząc się z wizualizacjami i mappingiem 3D w Unreal Engine 4.

Rezultatem jest fascynująca, zmysłowa wyprawa, która zdobyła uznanie, w tym nagrody 2x Webby, 4x INNOVATION i 6x KTR, odzwierciedlając odważne poszukiwania na nowoczesnych artystycznych obszarach.

PRO8L3M - OUTPOST
( 2019 )

We współpracy z grupą rapową PRO8L3M, ta pionierska immersyjna wystawa stanowiła pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, zapoczątkowując trend doświadczeń typu pop-up.

Łącząc interaktywną wirtualną rzeczywistość (VR), mapping 3D i immersyjne instalacje, wydarzenie oferowało innowacyjne multisensoryczne przeżycie. Udane połączenie sztuki i technologii zdobyło uznanie w lifestylowych i muzycznych kręgach, a także prestiżowe nagrody, takie jak MP POWER, INNOVATION oraz 2x KTR, podkreślając odważne eksploracje nowoczesnych horyzontów.

TURBULENCE @ ARS ELECTRONICA
( 2018 - 2023 )

TURBULENCE to trwający cykl immersyjnych doświadczeń i instalacji artystycznych, stworzonych z myślą o wielko-ekranowych środowiskach o wysokiej rozdzielczości, które zanurzają widza w cyfrowy nurt symulacji cząstek.


TURBULENCE: DEEPSPACE to tryptyk, który zadebiutował podczas festiwalu Ars Electronica w 2018 roku w przestrzeni DeepSpace8K. To zbiór eksperymentów wizualnych z cząstkami, symulowanymi w różnorodnych wirtualnych środowiskach.

MASTERCARD MUSIC
( 2022)

Immersyjny koncert duetu Mastercard przekształcił muzyczne wykonanie w przestrzenne audiowizualne doświadczanie, łącząc trzy sceny z publicznością zanurzoną w morzu świateł i laserów.

Gdy artyści występowali na przemian, tłum przelewał się między scenami, kierowany przestrzennymi audiowizualnymi ‘przejściami’, z kulminacją na niespodziewanej scenie centralnej, gdzie artyści zjednoczyli się w wspólnym utworze.

To innowacyjne wydarzenie, w którym odpowiadaliśmy za koncepcję i kompletną realizację, przedstawia doświadczenie koncertowe jako połączoną eksplorację przestrzeni, dźwięku, wzroku i ruchu.

PRO8L3M - TEST DRIV3
( 2020 )

Immersyjna pra-premiera albumu „ART BRUT 2” przenosiła widzów w fascynującą techno-podróż do barwnych lat ’90 w Polsce. Gigantyczna, postindustrialna przestrzeń została wypełniona światłami i ekranami, otaczając publiczność z każdej strony. Przestrzenne wizualizacje zsynchronizowane z muzyką oraz subtelne odniesienia do tekstów piosenek, które przemykały na ekranach, pozwoliły uczestnikom na odkrywanie albumu z unikalnych perspektyw. To śmiałe połączenie dźwięku, obrazu i przestrzeni przeobraża doświadczenie słuchania muzyki w immersyjne, interaktywne dzieło sztuki.

WALL OF WONDERS
( 2013 )

Nasza pierwsza wielkowymiarowa instalacja, Wall of Wonders, jawi się jako miejsce hipnotyzującego relaksu w technologicznym krajobrazie. W kontraście do otaczającej go opuszczonej przestrzeni historycznego Domu Słowa Polskiego, stała się audiowizualnym zaproszeniem do zatopienia się w medytacyjnych wielkoformatowych animacjach 3D opartych na ciągłym flow ruchu.

link do materiałów prasowych: